Плитка для підлоги - як вибрати?

9 березня 2022 р. 11:33
Плитка для підлоги

Плитка для підлоги є найпоширенішим вибором, коли мова йде про обробку підлоги кухні або ванної кімнати. Вони довговічні, стійкі до механічних пошкоджень, легко доглядають за чистотою, і при цьому виглядають естетично. У нашому магазині ви знайдете стільки візерунків плитки, що ви легко зможете підібрати їх до свого інтер’єру. У нашому асортименті є як дерев'яна плитка для підлоги, так і плитка, що імітує камінь. На що варто звернути увагу при виборі плитки для підлоги?

Плитка для підлоги - як вибрати?

Є кілька моментів, на які варто звернути увагу при виборі плитки для підлоги для ванної або кухні. Перш за все, зверніть увагу на водопоглинання. Якщо ви збираєтеся купувати вуличну плитку для підлоги, її водопоглинання має бути менше 3%. Для інших підлог всередині будівель використовується плитка з водопоглинанням не більше 10%. Вище цього значення плитка підходить вже не для підлоги, а тільки для стін.

Інша справа – стійкість до плям. Цей момент має особливе значення при виборі плитки для підлоги на кухню. Стійкість до плям зазвичай надається тільки для глазурованої плитки. Чим більше число, тим стійкіше пластина.

Вибираючи плитку, слід також враховувати її твердість. Для її оцінки використовується шкала Мооса в межах 1-10. Ті, у яких твердість 1, можна подряпати нігтем. Якщо мова йде про плитку для підлоги для кімнати або ванної кімнати, то достатньо тієї, яка має твердість 5-6, яку можна подряпати сталевим лезом. Рівень 7 і вище – плитка для підлоги в гаражі.

Однією з найважливіших характеристик плитки є її стійкість до стирання. І саме на цю особливість ми найчастіше звертаємо увагу. Найвищий клас, тобто PEI V, — це плитка, призначена для приміщень з дуже високою прохідністю, наприклад, у торгових центрах. PEI III класів цілком достатньо як плитка для підлоги для залу або кухні. PEI II, з іншого боку, — це плитка для підлоги для вітальні, де рух помірний і механічне тертя низьке. У приміщеннях, де рух невеликий, а тертя практично нульове, наприклад, у спальні, достатньо плитки для підлоги зі стійкістю до стирання PEI I.

Останнє, що повинно нас зацікавити при виборі плитки – це антиковзання. Якщо ви вибираєте плитку для підлоги для тераси або ванної кімнати, шукайте моделі з найвищим класом протиковзки, тобто R13.

Плитка для підлоги - керамограніт, теракота або клінкер?

Чим відрізняються різні типи плитки? Які з них варто застосувати у своєму інтер’єрі?

Теракотова плитка твердіша за глазур. Вони виготовлені з дрібнозернистої глини та глазуровані. Завдяки насиченим кольорам і високій зносостійкості їх можна з успіхом використовувати не тільки на стінах, але і на підлозі.

Що стосується плитки для підлоги, то керамограніт набагато твердіше теракотового. Крім глини, є ще польовий шпат, каолін і кварц. Gres має більшу ударостійкість. Ви також можете успішно використовувати його на відкритому повітрі, наприклад, на терасах.

Клінкер, тобто плитка з сильно спеченої глини з барвниками, використовується в основному для підлоги. В якості підлогової плитки на терасі підійде як клінкер, так і керамограніт.

Всі ці види плитки для підлоги ви можете знайти в нашому магазині DYSKONTBUD у Луцьку. Ви можете вибрати з багатьох різних візерунків і кольорів, наприклад, плитку для підлоги, що імітує дерево або мармур. Крім того, ви також знайдете декоративну плитку, яка прикрасить вашу ванну кімнату.