Що зробити, щоб маленька ванна кімната здавалась більшою?

9 березня 2022 р. 16:11

Що зробити, щоб зробити маленьку ванну кімнату більше?

  Маленька ванна кімната - це завжди виклик для тих, хто хоче облаштувати її функціонально,
і водночас естетичний. Дві основні проблеми, пов'язані з таким інтер'єром, - це розміщення всіх необхідних пристроїв і оптичне збільшення інтер'єру. Однак їх не можна розглядати окремо один від одного.

Це нелегке мистецтво компромісу
  Що зробити, щоб маленька ванна кімната здавалася більше і «на око», і з точки зору комфорту користування? На ринку є цілий асортимент приладів, спеціально розроблених для маленьких ванних кімнат, наприклад, вузькі пральні машини. Однак, як і в будь-якому інтер’єрі, ви повинні почати з визначення того, що має бути у вашій ванній кімнаті. У випадку з невеликою кімнатою це пов'язано з багатьма компромісами. Може варто замінити ванну на зручну душову кабіну? А може, знайти місце для пральної машини на кухні? Можливо, шафи із запасними рушниками варто розмістити в іншій частині будинку?

Як збільшити ванну кімнату.

Коли ми знаємо, яке обладнання повинно бути у нашій ванній кімнаті, варто вибрати те, яке, як за своїми розмірами, так і за зовнішнім виглядом, не буде перевантажувати кімнату.
    Відмінним рішенням є, наприклад, серія кераміки NOVA TOP PICO виробництва KOŁO, призначена спеціально для маленьких ванних кімнат. При менших розмірах кераміка цієї серії зберігає повну функціональність, а її естетична легка форма створює гармонійне ціле навіть у невеликих інтер’єрах.

Овальна і прозора кабіна
  Якщо ми вирішили мати замість ванни душову кабіну, то краще вибрати модель з прозорими дверима і стінками. Це створює враження простору, а кабіна, яка, зрештою, є найбільшим елементом у ванній кімнаті, не перевантажить її. Розмір і форма салону, звичайно, залежать від наших уподобань, але овальні форми виглядають набагато краще в маленькому інтер’єрі, оскільки додають йому легкості та витонченості.

Асиметрична ванна

 Варто подумати про вибір асиметричної ванни, яка, перш за все, займає менше місця і оптично не зменшує ванну так, як класична прямокутна ванна. На даний момент асиметричні ванни можна зустріти різних форм і кольорів, а акрил, який використовується для них, є міцним матеріалом, тому нам не доведеться турбуватися про його швидке пошкодження. Давайте згадаємо, що колір ванни також впливає на наше сприйняття – чим світліше буде ванна, тим краще вона буде виглядати.

Функціональні полиці та відділення

 У маленькій ванній достатньо одного кинутого на підлогу рушника, і ми вже маємо враження безладу. Тому при розробці такого інтер’єру слід уважно ставитися до того, щоб полиці, вішалки та шафи дозволяли покласти назад усі предмети, якими ви користуєтеся. Східні радіатори ванної кімнати з формою, адаптованою до підвішених рушників, є хорошим рішенням. Взимку у них є додаткова перевага – вони дозволяють швидко висушити мокрий рушник. Розташовувати такий обігрівач найкраще біля душової кабіни або між ванною та умивальником.

Оптичний зум

Навіть найкраще обставлений, за функціональністю, маленький інтер’єр буде виглядати тісним і незручно, якщо не подбати про його оптичне збільшення. Це досягається кольором, формою і фактурою матеріалів, які використовуються для обробки стін і підлоги, а також розташуванням дзеркал і освітлення.

Чисто = більше

 Маленькі ванні кімнати «не люблять» темні кольори, велику плитку і занадто багато прикрас. Ми повинні пам'ятати про це, розробляючи наш інтер'єр. Плитка середнього розміру світлих відтінків і стриманий декор - це основний принцип, який дозволяє створити враження більшого простору. Проте всередині цього ми маємо доступно безліч стилів - від класичної прохолодної елегантності до дуже, на перший погляд, «теплого» інтер'єру. Насамперед асоціюються кольори, які створюють враження більшого простору з водою і повітрям - холодні відтінки синього, зеленого і блакитно-фіолетового.

Дзеркала і світло збільшать простір

 Дуже важливу роль у маленьких кімнатах відіграють дзеркала. При розміщенні в правильних місцях вони можуть додати глибини і простору. Два великих дзеркала, розміщені один навпроти одного, візуально збільшать нашу ванну кімнату, але вам варто подумати, чи подобається нам ефект множинних відображень. Не менш важливим є правильне освітлення. Давайте подбаємо про те, щоб наша ванна кімната була освітлена денним світлом. Якщо в ньому немає вікна, хороша ро