Укладка ламінату своїми руками

13 травня 2020 р. 16:01

Укладка ламінату своїми руками. 


Самостійна укладка ламінату – це чудовий спосіб зекономити, оскільки конструкція цього виду покриття на підлогу опрацьована до дрібниць. Наш магазин допоможе вам підібрати та купити ламінат у Луцьку за низькими цінами, а також у цій статті розповімо вам про деякі ази вкладання цього товару.Навіть починаючий майстер повністю справиться з укладанням ламінованих панелей. Але як і скрізь є деякі нюанси, які необхідно зарання передбачити та врахувати.

Попередня підготовка основи.
Обов’язковою умовою якісної укладки ламінату є абсолютно рівна підлога. Виконувати нове покриття можна на будь-який вид основи.:
1.Бетонна підлога
2. Лінолеум
3. Дерев’яні панелі та дошки
4. Керамічна плитка, підкладка під ламінат.
При вирівнюванні підлоги за допомогою бетонної стяжки краще за все для фінішного шару використовувати самовирівнюючу суміш. Вона добре заповнює тріщинки та згладить нерівності. Дерев’яну основу слід відшліфувати и надійно закріпити, щоб запобігти прогинів та скрипіння. Важливо пам’ятати, що перепад висоти в межах 2 м² не повинен перевищувати 2мм. Перед укладанням фінішного покриття основа детально очищається, щоб уникнути потрапляння бруду в замки ламінату.

Варіанти розкладки.
   Існує декілька основних видів укладки так як і ціна на ламінат. Вони залежать від розміщення вікон. Денне світло, яке потрапляє у приміщення викликає різний декоративний ефект.

Класична система. Панелі розміщуються перпендикулярно до вікна, від чого стики стають майже непомітними. Створюється враження рівної, монолітної поверхні. Такий спосіб укладки найбільш економічний, оскільки обрізані в кінці ряду ламелі використовуються для початку нового.

Панельна укладка. Ламінат кладеться вздовж стіни з вікном. Підкреслені денним світлом шви, візуально розширять невелике приміщення.

Діагональна система. Виконується під кутом 45 градусів відносно до джерела світла. Дивитись досить ефектно, особливо якщо таким способом оформлюється зонування кімнати.
   Визначившись з варіантом розкладки ламінату, потрібно обов’язково точно розрахувати площу приміщення. Кожен виробник вказує на упаковці площу. При підрахунку повинні враховуватись деформаційний відступ від стіни (близько 1,5 см) і необхідний запас покриття при нестандартній конфігурації приміщення.

Типи з’єднання ламінованих панелей.
На будівельному ринку розрізняють такі ключові різновиди кріплення дошок ламінату:

Клейове: схоже на монтаж простого паркету, коли на місце з’єднання наноситься клей. Покриття набуває додаткової міцності, але значно збільшується об’єм і час роботи. Крім того, демонтаж робиться неможливим.
Замкове з’єднання Lock;
Замкове з’єднання Click;

Послідовність укладки ламінату.

Перед початком монтажних робіт приготуйте набір необхідних інструментів і допоміжних засобів:
Рулетка;
Електролобзик;
Кутник будівельний;
Олівець чи маркер;
Клинки або брусочки товщиною 1,5 см;
Молоток або резинова киянка ;

   Тепер можна приступати до роботи. В залежності від складності схеми укладки, конфігурацію приміщення та способу кріплення панелей, алгоритм роботи може змінюватись, але основний порядок буде таким:
На бетонне покриття розстеляється поліетиленова плівка, а поверх неї спеціальна підкладка товщиною 3мм. Це створить шар шумо- та пароізоляції, виконає амортизуючу роль. Краї підкладки між собою з’єднуються скотчем. Для дерев’яних підлог достатньо ізоляційного шару 2мм. При укладці ламінату на лінолеум додатковий шар взагалі не потрібен.
Починати укладку краще за все з кута кімнати, там де розташовані радіатор та труба опалення.
Перед монтуванням першого ряду між ним та стіною необхідно розмістити клинки, які забезпечать деформаційний простір. Дякуючи цьому майбутня підлога не буде вздуватись або , навпаки, розходитись при сезонних розширеннях деревини.
Останні ряди дошок прикріплюються згідно рекомендацій виробника. Кожну наступний ряд для міцності з’єднання простукують протилежного краю молотком або киянкою.
Кожен новий ряд викладається зі зміщення від попередньої панелі на 20 см і до половини довжини (подібно до цегельної кладки).
Для останнього ряду, як правило, потребується повздовжнє розпилювання ламінованої дошки. Оскільки стіни рідко бувають ідеально рівними, необхідно провести детальні заміри майбутнього краю прорізу.
Останній етап – це кріплення декоративних плінтусів та міжкімнатних порожків.
Вкладання ламінату не потребує особливих талантів, а любуватись новим покриттям можна відразу після монтажу, але ари клейовому вкладанні слід діждатись висихання.