​Ванна кімната для дітей

9 березня 2022 р. 16:06
Ванна кімната для дітей:
    * безпека в першу чергу,
    * барвиста, казкова,
    * індивідуальний стиль,
    * Розміри, зручні для дітей.
Ванна кімната – це місце, де наші діти вчаться доглядати за собою та вчаться елементарним правилам гігієни та догляду. Тож подбаємо про те, щоб ванна кімната, якою користуються малечі, була затишною, чистою та безпечною.

Грамотно оформлений дитячий туалет - це більше, ніж туалетний папір і рушники-метелики
з кольоровим принтом.

Безпека в першу чергу

  Якщо маленька дитина користується туалетом, слід переконатися, що відвідування туалету самостійно не пов’язане з ризиком. Наприклад, миючі засоби, які малюк може пролити на себе або, що ще гірше, проковтнути, можуть бути небезпечними. Тому всі небезпечні речовини слід розміщувати якомога далі від рук цікавих дітей. Найкраще тримати їх все в одному місці, окремо від підсобної частини ванної кімнати. Давайте виділимо їм одну полицю і пояснимо дитині, що дивитися на неї небезпечно. Ми також можемо правильно позначити небезпечну зону за допомогою різноманітних кольорових наклейок і зрозумілих дитині символів (наприклад, можна розмістити зображення піратського прапора, якщо дитина знає, що таке зображення означає).

Щоб наша дитина була в повній безпеці в туалеті, слід також подбати про те, щоб під час гігієнічних процедур на неї нічого не впало. Дуже корисні різні види дверних замків від шаф і ящиків. Діти схильні до ударів об виступаючі краї шаф, тому давайте спробуємо дістати меблі
а посуд заокруглювали. Ви також можете використовувати пластикові накладки для кутової обробки.

Також важливо встановити замок для дверей ванної кімнати, який відкривається зовні, щоб дитина не могла замкнутися в кімнаті.

Барвиста, казкова

Якщо ми впевнені в безпеці нашої дитини в туалеті, то можемо зосередитися на комфорті та естетиці інтер’єру. Гарна і весела обробка ванної кімнати зрадіє дітлахам виконувати гігієнічні ритуали.

Коли справа доходить до декору, ми повинні поєднувати функціональність із веселістю. Інтер’єр ванної кімнати повинен бути теплим
і затишно. Вибір кольору, звичайно, залежить від домочадців, але основне правило – помірність. Колір не означає яскравий. Використання ванної кімнати, облицьованої гострою червоною плиткою
а шпалери зі смурфиками тільки відволікають. Важливо, щоб дитина почувалася комфортно у ванній кімнаті, але й зосередилася на виконанні діяльності.

Необхідно вибрати один провідний колір і доповнити його контрастним кольором або іншим відтінком. Вибирайте яскраві, універсальні кольори, тоді найпростіше поєднувати кольорові аксесуари.

Цей же принцип також діє, коли діти є єдиними користувачами ванної кімнати. Швидше слід уникати шпалер та плитки з казковими мотивами. Молодший підліток точно не захоче його використовувати
з ванної кімнати, яка була викладена плиткою із зображенням Вінні-Пуха. Змінити аксесуари легше, ніж патрони. Тому краще зосередитися на аксесуарах, які можна легко замінити на «доросліші», коли дитині набридає поточний декор.

Зверніть увагу на веселі рушники, вішалки та килимки. Буде найкраще, якщо ми залучимо дитину до декору і попросимо її допомогти, наприклад, у виборі кольору.

Індивідуальний стиль

Для того, щоб створити затишну атмосферу, ванну кімнату можна прикрасити сімейними фотографіями, портретами улюблених героїв і домашніх улюбленців в красивих рамках.

Декоративна поличка може містити скарби, привезені з сімейних поїздок – черепашки, сухофрукти, букети. Також в кутку можна поставити плетений (або пластиковий) кошик, наповнений іграшками для ванни або різнокольоровими книжками з «віршами для ванної». Також варто обладнати туалет серією косметики та засобів по догляду за дітьми. Важливо, щоб у кожної дитини був свій.

Світло також відіграє важливу роль в дизайні ванної кімнати. Якщо ми хочемо, щоб ванна кімната була затишною, вона не може бути занадто різкою. Найкраще рішення – м’яке розсіяне світло, щоб читати вірші малюкові під час купання не було проблемою. Світлом також можна вміло підкреслити відповідні декоративні елементи.

Розміри, зручні для дітей

Дітям, особливо молодшому, важко користуватися «дорослими» пристроями. Іноді це навіть небезпечно, і завжди вимагає присутності опікуна, що не сприяє розвитку самостійності. Тому, якщо у нас є така можливість, варто подбати про те, щоб кераміка була призначена для дітей. Просто з думкою
для них була розроблена кераміка Nova Top Junior. Невеликий умивальник і маленький унітаз
з кольоровим сидінням для унітазу розроблені так, щоб діти могли вільно ними користуватися. Воронковий унітаз висотою 33 см забезпечує комфортне використання навіть для кількох років, а його розміри дуже зручні