Як правильно класти плитку?

12 травня 2020 р. 22:49

Правильне укладання плитки у  ванній, кухні, спальні.

Є декілька рекомендацій по укладці плитки, дотримуючись яких ви отримаєте більш естетичний та довговічний результат. Наші колеги-практики та теоретики надали свої побажання для правильної роботи з цим матеріалом, щоб у подальшому він довго радував око своїх власників. Купити будь-яку плитку для ванної в Луцьку ви можете у нашій гуртівні Дисконтду і не преживати за її якість. Ми гарантуємо якісну консультацію та післякупівельний супровід. Отже, розпочнемо:
1. Перед початком роботи перевірте ще раз зовнішній вигляд, тон, калібр і сорт матеріалу.
Лайфхак від професіоналі: для отримання кращого результату при укладанні краще брати матеріал з різних коробок.
2. Стіни та підлогу перед роботою необхідно підготувати при необхідності виконати стяжку укріплення, вирівнювання, а у випадку облицювання приміщень з необхідно зробити гідороізоляційні роботи.
3. В сучасному будівництві плитку частіше за все кладуть на спеціальний клей на цементній основі. Клей для плитки відрізняється від цементно -піщаних сумішей наявністю полімерних добавок. Вони виконують одночасно дві функції: покращують зчеплення з основою (адгезію), а також полегшують роботу з розчином.
4. Клейову суміш наносять на основу шпателем з зубчиками, який тримають під кутом 60 градусів. Отримуємо рівчачки у клеєвому шарі, який при вдавлюванні рівномірно розподіляється по усій поверхні плитки. Це запобігає утворенню повітряних порожнин. Чим більша плитка, тим більшими повинні бути зубці шпателя.
5. Укладання проводиться рівномірним вдавлюванням по всій її поверхні.
6. Не потрібно на прикладі минулих років робити мітки на поверхні кахлю олівцем або маркером. Використовуйте системи вирівнювання ССП DLS, це забезпечить якісну інсталяцію та дозволить досягти кращого результату в горизонтальних та вертикальних площинах.
7. Ширина шва повинна бути як мінімум 2-3мм. Це стосується навіть безшовної плитки. Безшовний методне означає без швів Це лише говорить, що вони можуть бути не менше 1,5 мм
8. Необхідно особливу увагу приділяти на компенсаційні шви, особливо в приміщеннях з великою площею. Це необхідно для компенсації термічних та гігроскопічних розширень поверхні що покрита і для можливої усадки конструкцій будівлі. Для внутрішніх приміщень необхідно помітити сітку 5х5 м, а для зовнішніх розмір повинен бути 4х4м.
9. Є декілька варіантів укладки. Все залежить від вашого вибору. Потрібно знати, укладальник, який розпочав роботу з центру, може просуватись в будь-якому напрямку біля стін або по діагоналі, якщо виконується діагональна розкладка. Майстер. Який розпочав з кута, просувається біля стіни до протилежного кута.
10. Ну і затирання швів. Професіонали рекомендують використовувати розчин на цементній основі, який співпадає за кольором підлоги. Щоб тон співпадав рекомендуємо провести пробу.
11. Через 24 години після укладання, якщо використовувався клей, можна приступати до фугування і заповнення швів, використовуючи фугу з потрібним кольором. Шви заповнюються за допомогою резинового шпателя та губки. Нанесення потрібно проводити по всій глибині шва, не залишаючи пустот або перепадів.