Як вибрати глазуровану керамічну плитку для інтер*єру?

18 лютого 2022 р. 18:18

ЯК ВИБРАТИ ГЛАЗУРОВАНУ КЕРАМІЧНУ ПЛИТКУ В ІНТЕР'ЄР?

 

Коли заходить розмова про плитку, то більшість моїх клієнтів зазвичай обирають її за зовнішніми ознаками: колір, форма, розмір. І це дуже добре, бо коли вони розуміють що їм подобається, то моя наступна справа — проконсультувати їх щодо матеріалу цієї плитки.
Тому зараз я хочу розповісти вам, як виробляється глазурована керамічна плитка та дати поради щодо того, як її вибирати.

 

Плитка — це суміш глини, кварцового піску та інших натуральних компонентів, які спресовані та обпалені при високих температурах. Але саме поверхневий шар кольорового скла робить її глазурованою (емальованою). Таке покриття додає твердість, блиск, гладку фактуру та насичений колір. Тому вона ідеально підійде до вашої ванної кімнати чи басейну, оскільки відрізняється вологостійкістю та високую гігієнічністю.

Але це не все. Вам потрібно знати і види її виробництва, щоб обрати ту, яка ідеально підійде до місця її розміщення у вашому приміщенні.

№1 Плитка подвійного випалу (bicottura (іт.) - бікоттура) 
Така плитка виробляється в два етапи випалу. Спочатку обробляється керамічна основа, а потім повторно опалюється вже з глазур'ю та малюнком. Традиційно така плитка призначена для облицювання стін всередині приміщень. А також її поверхня досить стійка до дії побутових мийних засобів.

№2 Одинарний випал (monocottura (іт.) - монокоттура)
Завдяки тому, що плитка одразу покривається глазур'ю та малюнком — емаль надійно закріплюється на основі та утворює міцну поверхню. Тому така плитка може використовуватися як для облицювання стін, так і для укладання на підлогу. Вона також стійка до мийних засобів, а деякі види ще й відрізняються морозостійкістю.

№3 Третій випал.
Така технологія застосовується для виготовлення декоративних елементів, включених до комплекту однієї колекції (бордюри, панно). Часто вони відрізняються від базових за формою та кольором, тому на них наносять додатковий шар емалі, а для закріплення малюнка застосовують третій випал.

Тож на цьому етапі можу гарантувати, що ви знаєте вже достатньо, щоб вибір глазурованої плитки для вас був легким та зрозумілим. 

Тому додатково зберігайте ще чек-ліст порад, який я підготував для вас :

  • Подивіться маркування на пакуванні, щоб дізнатися сорт плитки. Якщо немає позначки, то зверніть увагу на колір упаковки. За міжнародними нормами маркування: 1-й сорт повинен бути червоного кольору (не більше 5% дефектных плиток), 2й - синього (не більше 25% ), а 3й - зеленого (більше 50%)
  • Для облицювання невеликих приміщень краще вибрати плитку світлих тонів: вони здатні візуально збільшувати простір.
  • При виборі кольору плитки потрібно враховувати особливості висвітлення. Наприклад, блакитна глазур при освітленні жовтим світлом лампи розжарювання виглядатиме зеленою.
  • Будь-яке забруднення менш помітно на темних, візерункових або поверхнях, які мають зернисту структуру.
  • На глянцевих покриттях плиток, особливо чорного кольору, впадають в очі подряпини та невеликі відколи.